KONTAKT

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

"Význam muzea je v tom, že získává poznatky o přírodě a dějinách společnosti a tyto poznatky šíří nejrůznějšími formami, nejen prostřednictvím výstav sbírkových předmětů, ale např. publikacemi, informacemi na internetu, přednáškami pro děti a mládež, exkursemi, poskytováním informací médiím atp., a ovlivňují tak např. vzdělanost, vztah občanů k městu a regionu, využívání volného času atd." Zdroj: Asociace muzeí a galerií

Chtěli bychom vytvořit muzeum, které skutečně osloví velké i malé návštěvníky a do budoucna máme spoustu plánů ohledně rozšíření expozic a dalších aktivit.

Díky vstřícnému přístupu Vojenského historickému ústavu Armády České republiky v Praze (VHÚ), který nám přislíbil zapůjčení řady historických exponátů, budeme schopni připravit další zajímavé expozice.

S firmou SDV, výrobcem modelů máme dohodnutou zápůjčku modelových diorámat. Postupem času ve spolupráci s SDV vybudujeme vlastní velké dioráma formou tzv. plastického stolu se znázorněním různých jednotek v bojových formacích apod.

Chceme vytvořit expozice "k sáhnutí", kde bude výběr zbraní a další výzbroje, na kterou budou návštěvníci moci sáhnout, vyfotit se, vyzkoušet apod.

V plánu jsou i simulátory, letecký simulátor s kokpitem a projekcí letů ve spolupráci s firmou HITS.cz. Simulátor tanku nebo BVP ve spolupráci s firmou Bohemia Interactiv, známou vojenským PC simulátorem ARMA.

V předem avizovaných dnech budeme pořádat speciální prohlídky techniky a dalšího vybavení s možností přístupu dané techniky či vyzkoušení výzbroje, včetně tématických ukázek členů KVH ČSLA (samozřejmě ne bojových se střelbou apod.).

Do budoucna bychom chtěli vybudovat i expozici vojenské techniky vyráběné v Československu.

Nápadů a plánů na moderní muzeum včetně jeho prezentace a propagace je více a věříme, že se nám je do budoucna podaří zrealizovat.

 

Připravená vojenská technika, která bude po nezbytné rekunstrukci v muzeu.


SKP-11 - Startové velitelské stanoviště, řízení letového provozu.


Chemický průzkumný automobil UAZ 469.


V rámci výstavy spojovací techniky bude k vidění i plně vybavený a funkční radiovůz T805 Třinec.

DALŠÍ VOJENSKÁ TECHNIKA SE PŘIPRAVUJE!


| Úvodem | Co chceme | Připravované expozice | Na co se můžete těšit | Zaujali jsme Vás?| Poděkování | Kontakt |

HLEDÁME SPONZORY - v případě zájmu nás prosím kontaktujte na muzeum@csla.cz nebo 606 538 158
Překáží Vám doma různý vojenský materiál a je Vám líto jej vyhodit? Dejte nám prosím vědět.
Sháníme vyřazené vybavení obchodů - figuríny, vitríny, pulty, regály, nábytek, ale i dveře, mříže apod.

DĚKUJEME ZA PODPORU

Na své stránky si můžete přidat banner našeho muzea. Děkujeme za propagaci.

MUZEUM ČS. ARMÁDY

MUZEUM ČS. ARMÁDY


MUZEUM ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY
e-mail: muzeum@csla.cz, mob.č.: 607 170 914

 

KONTAKT